Na giełdzie możliwe wzrosty

Na warszawskiej giełdzie ostatni tydzień minął pod znakiem niedźwiedzia. Patrząc na wykres dzienny indeksu Wig20 łatwo zauważyć, że jest on w trendzie bocznym od początku listopada ubiegłego roku. Niebieskimi liniami zaznaczyłem kanał w którym porusza się kurs. Przebicie poziomu 1932 punktów będzie sygnałem, że następuje koniec konsolidacji i możemy mówić o początku nowego trendu wzrostowego. Z drugiej strony przebicie poziomu ostatniego wsparcia czyli 1472 punktów świadczyć będzie o możliwych kolejnych spadkach.

W najbliższych dniach spodziewam się wzrostu kursu w okolice 1800- 1900pt. Sygnałem na potwierdzenie tej tezy jest utworzona wczoraj gwiazda doji (przed ostatnia świeczka na wykresie), która ma charakter pro wzrostowy. Nie jest to idealna formacja ale przy odrobinie chęci można ją uznać również za gwiazdę poranną, ale tutaj brak jest potwierdzenia. Formacja ta pozostaje aktualna dopóki obroniony zostanie poziom wsparcia zaznaczony na wykresie kolorem czerwonym.

Wig20

Obserwując ten sam wykres w skali h1 (wykres godzinowy) widoczna jest formacja młota, która również jest pro wzrostowa. Również w tym przypadku zostanie ona zanegowana z chwilą przekroczenia poziomu 1639pt. do tego czasu należy się spodziewać wzrostów na giełdzie.


wig20 wykres godzinowy

Dużo zależy od tego jak zachowa się giełda w stanach zjednoczonych. Budujące jest, że na wykresie Dow Jones w tym samym czasie pojawiła się formacja młota na wykresie dziennym. Jeśli amerykanom uda się utrzymać kurs na wsparciu tej formacji, to przyszły tydzień będzie tygodniem byka.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: