Analiza funta cz.1 para GBP/USD

Ostatnio przyjrzałem się kursowi funta do głównych walut chcąc przewidzieć jak zachowa się w przyszłości. Analizując wykres funta do dolara amerykańskiego stwierdziłem, że sytuacja nie jest wcale tak jednoznaczna jakby to się mogło wydawać na pierwszy rzut oka.

Zacząłem od analizy wykresu w skali dziennej. Widoczny jest ewidentny trend spadkowy, wykres jest poniżej średnich. Po wyznaczeniu linii oporu na poziomie 1,4352 widać wyraźnie, że ostatni dołek jest powyżej poprzedniego co może być pierwszym sygnałem odwrócenia trendu lub dłuższej konsolidacji.

wykres GBP/USD D1

Na skali godzinowej wyznaczyłem 2 linie wsparcia. Pierwsza na poziomie 1,4655 czyli najbliższego dołka, następna 1,4467 który to poziom był wsparciem przez cały poprzedni tydzień. Przebicie pierwszej z nich będzie oznaczać powrót do kanału wyznaczonego na wykresie. Przebicie drugiej linii wsparcia będzie wyraźnym sygnałem, na umocnienie się trendu spadkowego. Na ten moment zaryzykowałbym długą pozycje ze stopem obronnym na poziomie pierwszego wsparcia i poziomem docelowym na wysokości ostatniego wierzchołka. Jest to dość ryzykowne zagranie, ponieważ wciąż obowiązuje trend spadkowy.

wykres GBP/USD H1

Jako, że na powyższych wykresach nie widać kiedy obecny trend może się skończyć warto spojrzeć na wyższą skalę czasową. Wykres przedstawia tą samą parę walutową w okresie ostatnich 25 lat. Widać na nim, że ostatnie spadki zatrzymały się idealnie na poziomie 61,8% poprzedniej falii. Jest duże prawdopodobieństwo, że poziom ten zatrzyma spadek i nastąpi odwrócenie trendu. Drugim ważnym poziomem jest okolica 1,39 zaznaczona na wykresie czerwoną linią.

wykres GBP/USD MN(skala miesięczna)

W najbliższym czasie postaram się opisać sytuacje funta w stosunku do euro. Sugestie i uwagi na temat mojej analizy są jak zwykle mile widziane. Oczywiście nie gwarantuje takiego obrotu spraw i nie biorę odpowiedzialności za straty spowodowane zawarciem błędnej decyzji inwestycyjnej po przeczytaniu tego jak i pozostałych wpisów na tym blogu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: