Analiza funta cz.2 para EUR/GBP

Zgodnie z obietnicą czas na analizę funta w stosunku do euro. Na początek warto przyjrzeć się wykresowi w skali dziennej, żeby mieć ogólny pogląd na tą parę walutową w dłuższym terminie. Widoczny jest trend spadkowy, który zniósł już prawie połowę poprzedniej fali wzrostowej. Uważam, że dosyć prawdopodobne są dalsze spadki do poziomu 0,87 lub nawet 0,84 euro za funta.

wykres EUR/GBP D1

Przenosząc się na skalę h4 (każda świeczka na wykresie formowała się 4 godziny) sytuacja wygląda dosyć ciekawie. Wyznaczając poziomy fibonacciego od początku do końca fali wzrostowej, łatwo zauważyć, że obecny ruch zatrzymał się idealnie na 61,8% zniesieniu.

wykres EUR/GBP H4

Potwierdzeniem tego wsparcia może być fakt, iż zaczyna się tworzyć formacja podwójnego dna, która to jest sygnałem na zmianę trendu. Na rysunku zaznaczyłem ją czerwonymi liniami. Tworzy ona kształt podobny do litery W. formacja zostanie utworzona w pełni, gdy kurs przekroczy poziom zaznaczony na wykresie czerwoną linią.

W przeciwnym wypadku możemy się spodziewać kolejnej próby ataku na poziom 0,88 i dłuższej konsolidacji w okolicach 0,88-0,91. Poprzednią część analizy funta można przeczytać tutaj: część 1

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: