Analiza funta cz.3 para GBP/PLN

To już ostatnia część mojej spekulacji odnośnie ceny i zachowania funta. Postanowiłem odnieść jego kurs do kursu złotówki. Na początek wykres tygodniowy, na którym po rocznych spadkach funt zaczął odrabiać straty do złotówki.

Wzrost zatrzymał się na poziomie 50% poprzedniej fali, a następnie zaczął spadać osiągając poziom 4,25. Kolejny ruch nie był już tak dynamiczny i zatrzymał się na poziomach 38,2% zniesienia fibonacciego. W tej skali czasowej dalej mamy trend wzrostowy więc niewykluczone, że po serii spadków znów nastąpi wybicie i przebijemy wspomniane poziomy.

wykres GBP/PLN W1

Na skali dziennej dokładniej widać moment odwrócenia trendu. W obu przypadkach skończył się tak samo. Łatwo zaobserwować formacje spadającej gwiazdy, po której wystąpiły spadki. Dla mniej wtajemniczonych zaznaczyłem te świeczki strzałkami. Dodatkowym wzmocnieniem tej formacji jest to, iż pojawiły się one tuż pod silną linią oporu zaznaczoną na zielono.

wykres GBP/PLN D1

Oczywiście nigdy nie można mieć całkowitej pewności, że nastąpiło odwrócenie trendu i złotówka znów będzie drożeć. Zawsze bardziej prawdopodobne jest utrzymanie obowiązującego trendu niż jego zmiana, ale w tym przypadku na korzyść tego pierwszego przemawia również fakt, że funt zaczął tracić również do euro i dolara w chwili gdy piszę ten wpis.

Pierwszą i drugą część mojej analizy funta można przeczytać tutaj i tutaj.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: