Dlaczego forex

Patrząc na obecną sytuacje na GPW i innych giełdach na całym świecie odpowiedź wydaję się oczywista. Największym problemem wydaje się brak krótkiej sprzedaży. Czyli żeby zarobić musimy albo kupić akcje i liczyć, że przestaną kiedyś spadać albo spróbować znaleźć taką spółkę, która nie tylko nie spada ale i rośnie co nie jest takie proste.

Rynek kontraktów terminowych też nie jest rozwiązaniem idealnym, bo wybór jest niewielki cytując za GPW: „W obrocie giełdowym znajdują się kontrakty terminowe na indeksy WIG20 i mWIG40, na waluty USD, EURO, GBP i CHF oraz na akcje sześciu spółek.”

Depozyty wymagane dla tych kontraktów to około 10% dla kontraktów na WIG20 i 6% dla walut. Daje nam to odpowiednio dźwignię finansową na poziomie 1:10 i 1:16.

Dźwignia finansowa jest świetnym narzędziem do szybkiego zwielokrotnienia swojej stopy zwrotu. Najprościej mówiąc swój zysk mnożymy razy wielkość dźwigni. Dla przykładu WIG20 spadł o 2%  a my zajęliśmy pozycję krótką, czyli zarabiamy 2%*10= 20%. O dźwigni finansowej pisałem już w jednym z poprzednich wpisów tutaj.

Atutem za giełdą walutową jest również duży wybór instrumentów. Do wyboru mamy w zależności od maklera większość walut od tych najbardziej popularnych jak euro, dolar do tych najbardziej egzotycznych.

Istnieją również zagraniczni brokerzy oferujący grę już od 100$ wkładu i dźwignię rzędu 1:400 do określonych kwot. Oczywiście nie należy od razu myśleć ze z kwotą rzędu kilkuset złotych w tydzień zarobimy miliony. Chcąc inwestować rozsądnie i z zachowaniem odpowiedniego ryzyka niezbędny jest większy kapitał i chociaż podstawowa wiedza z zakresu analizy technicznej, zarządzania kapitałem i oczywiście doświadczenie.

Piękne jest to że od czasu do czasu możemy w ramach zabawy zagrać jak w kasynie vabank i liczyć, że wygrana również będzie wysoka.  Każdy kto lubi ryzyko i odrobinę adrenaliny na pewno poczuje się tutaj jak w domu. Jedynym ograniczeniem jesteśmy my sami.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: