Analiza USD/JPY

Obserwując wykres dzienny na parze walutowej dolar jen widać, że przez ostatnie pół roku, jen umacniał się w stosunku do dolara. Na początku roku wystąpiła drobna korekta, ale po kilku dniach kurs wrócił do poprzedniego trendu.

Od wczoraj obserwujemy silne wybicie w górę, które najprawdopodobniej dotrze do poziomu z poprzedniej korekty czyli 94,60. Poziom ten zaznaczyłem czerwoną linią. Przebicie tego oporu, będzie sygnałem na odwrócenie trendu i otworzy dalszą drogę na północ. Do tego czasu najbardziej prawdopodobna jest kontynuacja trendu i dalszy spadek kursu.

usdjpy-d1

Przechodząc na mniejszą skalę- wykres H1 dokładniej widać ostatnie wybicie w górę. Po dłuższej konsolidacji wykres przebił opór na poziomie 90,73. Jego siłę może potwierdzić to, że od tej pory stał się silnym poziomem wsparcia.

usdjpy h1

Osiągnięcie poziomu 92,24 będzie kolejnym testem i jego przekroczenie jest dobrym miejscem na zajmowanie długich pozycji. W przypadku obrony tego poziomu bardzo prawdopodobny stanie się kolejny test poprzedniego wsparcia.

W najbliższym czasie wydaje mi się bardziej prawdopodobne dalsze umocnienie dolara względem jena, ale niczego do końca nie można być pewnym.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: