Analiza techniczna USD/CHF H4

Obserwując wykres dolara amerykańskiego do franka szwajcarskiego widać trwający od początku roku trend wzrostowy. Na wykresie wyznaczyłem kanał trendu w którym porusza się kurs.

usdchf-h4

Podczas ostatniej sesji frank wyraźnie się umocnił i przebił wyznaczony na wykresie poziom wsparcia. Jest to wyraźny sygnał zwiastujący odwrócenie dotychczasowego  trendu i początek nowego trendu spadkowego lub konsolidacji.

Istotne jest również to, że kurs zatrzymał się na poziomie 1,1526,który to jest istotnym wsparciem i stanowi równocześnie 23,6% zniesienie fibonacciego . W przypadku jego obrony w przyszłym tygodniu należy się spodziewać wzrostów i powrotu do poprzedniego trendu. W przeciwnym wypadku możliwe staje się osiągnięcie poziomów 50% zniesienia lub nawet 61,8% co odpowiada kursom 1,1126 i 1,0947.

Pominąłem tutaj poziom 38,2% zniesienia z tego względu, że obecny ruch jest dosyć gwałtowny i bardziej prawdopodobne stają się wyżej wymienione poziomy. Kolejnym argumentem za dalszym spadkiem kursu przemawia fakt, iż podobne ruchy można zaobserwować na innych parach walutowych takich jak eur/usd czy eur/gbp co dodatkowo świadczy o osłabieniu się dolara do głównych walut.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: