Podsumowanie miesiąca kwiecień 2009 GBP/USD, h4

Kwiecień był miesiącem, w którym nie śledziłem rynku z taką uwagą jak w poprzednich miesiącach. Jednym z powodów były święta a drugim brak czasu i chwilowe zmęczenie. Teraz jednak warto bliżej przyjrzeć się tej parze walutowej ponieważ jesteśmy w ciekawej sytuacji na rynku.

Obecny kurs jest na poziomie 1,4910 i zbliża się do poziomów ważnych oporów przy poziomach 1,4930-1,4960 zaznaczonych na wykresie czerwonym prostokątem.  Oprócz nich jest również psychologiczny poziom 1,5 oraz ostatni bliski poziom 1,5067.

podsumowanie-miesiaca-kwiecien-gbpusd-h4

Biorąc pod uwagę powyższe poziomy, jesteśmy w momencie, w którym rozstrzygnie się w którą stronę podąży rynek w następnych tygodniach. Dopóki istnieją silne opory jest duże prawdopodobieństwo co najmniej krótkoterminowej korekty, dlatego obstawiałbym spadki w najbliższych dniach.

Kolejnym sygnałem odwrócenia może być wyraźne spowolnienie trendu w stosunku do poprzedniego  miesiąca. Dopiero udane pokonanie tych poziomów da wyraźny sygnał do dalszych wzrostów i kontynuacji obecnego trendu.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: