Podsumowanie miesiąca maj 2009 GBP/USD, h4

Praktycznie przez cały miesiąc mieliśmy do czynienia z silnym umacnianiem się funta brytyjskiego do dolara amerykańskiego. Jego kurs wzrósł w ciągu maja od poziomu 1,47 do 1,61 co daje wzrost o około 1400 pipsów.

Poziomy oporu o których pisałem miesiąc temu zostały praktycznie zignorowane przez rynek i tylko potwierdziło to siłę obecnego trendu, którego końca nie widać gdy analizujemy wykres w skali h4. Dopiero przenosząc się na wyższą skalę czasową D1(wykres dzienny) można wyznaczyć ważne poziomy oporów, które mogą być potencjalnie miejscami odwrócenia trendu.

podsumowanie miesiaca maj gbpusd h4

podsumowanie miesiaca maj gbpusd d1

Pierwszym z ważnych poziomów jest 1,6254 co stanowi 41,4% zniesienia poprzedniej fali, następnie 1,6826 – 50% zniesienie oraz 1,7610- 61,8%. Pytanie które nasuwa się jest oczywiste. Który z tych poziomów będzie w stanie zatrzymać wzrosty. Ciężko jest w tej chwili prognozować, ale biorąc pod uwagę siłę obecnego trendu oraz fakt, że ostatnia świeca jest ewidentnie pro wzrostowa stawiałbym raczej na ten ostatni poziom czyli okolice 1,76. Jak będzie w rzeczywistości to dowiemy się dopiero za miesiąc.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: