Podsumowanie półrocza czerwiec 2009 EUR/USD, d1

Kolejna analiza podsumują ca ostatnie pół roku. Tym razem najpopularniejsza para walutowa czyli eurodolar. W tym przypadku sytuacja nie jest tak jednoznaczna jak na funcie.

Na wykresie widać pewną analogie czyli również tutaj mamy wzrosty od początku marca, ale nie są one tak dynamiczne jak na parze funt- dolar i korekty są głębsze. Trend mimo wszystko jest wyraźnie widoczny i rosnący, ale na jego drodze znajdują się ważne poziomy oporu, które mogą zatrzymać dalsze wzrosty.

podsumowanie półrocza eurusd d1

Najbliższym poziomem oporu są okolice 1,43. Okazał się on ważny już dwukrotnie więc należy zachować szczególną ostrożność zawierając długą pozycje w jego pobliżu. Kolejnym dalszym jest poziom 1,47-1,48

Analizując sytuację odwrotną czyli spadki to ważnym wsparciem jest moim zdaniem poziom 1,37, który to był przez dłuższy czas bardzo silnym oporem. Wszystkie wymienione poziomy zaznaczyłem czerwonymi liniami na wykresie. Dodatkowo patrząc teraz z perspektywy czasu w moich poprzednich analizach nie uwzględniłem tego poziomu zwłaszcza przy formacji RGR, co było błędem.

podsumowanie półrocza eurusd h4

Tym razem jestem ostrożniejszy w prognozach. Podane wyżej poziomy tworzą kanał w którym poruszał się kurs przez ostatni miesiąc i bardzo prawdopodobne, że jeszcze przez jakiś czas w nim pozostanie. Również tutaj wybicie jest uzależnione od ważnych danych ze świata oraz tego czy na giełdach będzie panował strach czy może chciwość.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: