Podsumowanie półrocza czerwiec 2009 GBP/USD, d1

Początek wakacji oraz lipca, to dobry moment na podsumowanie tego wszystkiego, co zdarzyło się na rynkach od początku roku. Analizując wykres funta brytyjskiego do dolara sytuacja wydaje się bardzo jasna i oczywista.

Na początku roku osiągnęliśmy minimum na poziomie 1,35 o którym już pewnie nikt nie pamięta. Następnie w marcu testowaliśmy okolice 1,36 i od tamtej pory mamy do czynienia z silnym trendem wzrostowym który trwa do dzisiaj.

podsumowanie półrocza gbpusd d1

Obecnie kurs wynosi 1,64-1,65 i testuje kolejne opory 1,66-1,67.  Przez ostatni miesiąc mieliśmy konsolidacje na wyżej wymienionych poziomach i rynek czeka na jakiś silne wybicie. Wczoraj nastąpiła już pierwsza próba, która okazała się nieskuteczna i kurs wrócił do poprzednich poziomów.

Wykres h4 dobrze to obrazuje cieniem świecy ponad linię oporu.  Pomimo tego, że linia ta dalej jest aktualna wydaje się bardziej prawdopodobne wybicie górą i utworzenie formacji trójkąta.

podsumowanie półrocza gbpusd h4

Z tej krótkiej analizy wynika, że umocnienie funta jest prawie pewne, ale nigdy nic nie wiadomo i istnieje duże prawdopodobieństwo większej korekty w kolejnych miesiącach. Wszystko będzie zależało od sytuacji makroekonomicznej na świecie i tego który kraj poradzi sobie lepiej z kryzysem lub wpadnie w większe kłopoty.

Reklamy

Skomentuj

Wprowadź swoje dane lub kliknij jedną z tych ikon, aby się zalogować:

Logo WordPress.com

Komentujesz korzystając z konta WordPress.com. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Google

Komentujesz korzystając z konta Google. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie z Twittera

Komentujesz korzystając z konta Twitter. Wyloguj /  Zmień )

Zdjęcie na Facebooku

Komentujesz korzystając z konta Facebook. Wyloguj /  Zmień )

Połączenie z %s

%d blogerów lubi to: